top of page

Vaizdo operatorius

AMMU Foto  Kristina Savickaitė (8).jpg

Kino menas / Bakalauras

2024 m. kursą renka kino operatorius Simonas Glinskis

 Registracija į konsultacijas

Vaizdo operatoriaus studijų programoje taip pat dėsto:

Ramūnas Greičius,

Vytautas Plukas,

Rimvydas Leipus,

Mantas Šatkus,

Gintautas Trimakas

ir kiti

Vaizdo operatoriaus studijos parengtos taip, kad jas baigęs studentas galėtų savarankiškai filmuoti sudėtingus audiovizualinius kūrinius.

 

Studijų tikslai ir pagrindinės užduotys: 

  • išsilavinusi asmenybė;

  • aukšto lygio profesinis išsilavinimas;

  • galimybė praktiškai lavinti profesinius įgūdžius;

  • asmeninio kūrybinio braižo formavimas;

  • sugebėjimas dirbti komandoje.

 

Studijos suteikia absolventams bendrąjį aukštąjį išsilavinimą bei teorinių ir praktinių žinių, reikalingų darbui kino ir televizijos industrijoje. Vaizdo operatoriaus studijų programos studentai supažindinami su vizualinių įvaizdžių formavimo specifika: meninės išraiškos priemonių ir metodų įvairove, perkeliant dramaturginį kūrinį į ekraną.

 

Svarbi studijų dalis – praktiniai specialybės ir bendrieji darbai. Atlikdami praktinius specialybės darbus studentai susipažįsta su konceptualiomis vaizdo operatoriaus kūrybos priemonėmis: kompozicija, kameros judesiu, koloritu, apšvietimu ir jų naudojimu filmuojant vaidybinius, dokumentinius kino ir televizijos filmus; ieško savo asmeninio vizualinės raiškos braižo.

Atlikdami bendrus pratimus, greta kūrybos ir profesijos amato lavinimo, studentai skatinami tobulinti asmenines savybes, tokias kaip iniciatyvumas, disciplinuotumas, socialiniai komunikavimo įgūdžiai, kurios reikalingos bendradarbiaujant su kitais kino projekto procesų dalyviais.

 

Mūsų studentai mokosi kinematografijos meno ir amato, derindami kūrybinę raišką su techninėmis žiniomis. Studijų metu nagrinėjami įvairūs būdai, kaip operatorius dalyvauja bendradarbiavimo procese kuriant filmus. Pratimai, seminarai, meistriškumo kursai su Lietuvos ir kviestiniais užsienio profesionalais, įvairios užduotys, paremtos kritiniu ir analitiniu kino istorijos ir raidos tyrimu, suteikia studentams tvirtą žinių ir amato pagrindą jų būsimoje karjeroje.

 

Būsimieji vaizdo operatoriai studijų metu mokomi konstruoti vizualų pasakojimą kartu su atmosferos kūrimu per tinkamą kompozicijos ir kadro apšvietimo derinį. Glaudžiai bendradarbiaudami su kitų specialybių studentais, jie turi galimybę filmuoti vaidybinius ir dokumentinius filmus, reklamas ir daugiakamerinius televizinius projektus. Šių studijų metu formuojasi būsimos Lietuvos kino menininkų komandos, kurios tampa tolesnės profesionalios kūrybos pamatu.   

 

Vaizdo operatoriaus specializaciją baigę LMTA absolventai yra paklausūs specialistai Lietuvos kino ir televizijos rinkoje. Baigę studijas, didžioji dalis, toliau dirba kino ir televizijos srityse. 

 

REKOMENDUOJAMA: mėgstantiems filmuoti, mąstantiems vaizdais, draugaujantiems su technika, komunikabiliems, kruopštiems.  

 

NEPATIKS: mėgstantiems dirbti ir kurti vieniems, stokojantiems kantrybės.

 

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI  

bottom of page