top of page

Dramaturgija

Movie Clapboard

Kino menas / Bakalauras

2024 m. kursą renka Birutė Kapustinskaitė ir Teklė Kavtaradze

 Registracija į konsultacijas

Dramaturgijos studijų programoje taip pat dėsto:

 

Titas Laucius,

Marija Kavtaradze,

Eglė Vertelytė,

Laurynas Bareiša,

Virginija Rimkaitė

ir kiti. 

Dramaturgija arba scenarijaus rašymas yra pradžių pradžia, nuo kurios prasideda filmo, televizijos laidos, serialo, spektaklio, reklamos ir kitų kūrinių kūrimas. Tad siūlome išmokti būtent to, nuo ko viskas kine ir prasideda. 

 

Studijų metu studentai gilinsis į dramaturgijos teoriją, susipažins su pagrindiniais dramaturginiais komponentais, istorijos struktūra, scenarijaus rašymo formatu. Kiekvieną semestrą studentai lavins gebėjimą rašyti ir pasakoti istorijas, susipažins su skirtingais žanrais, gilinsis į dialogo kūrimą, mokysis idėjas reikšti veiksmu ir vaizdu.

 

Studijų metu studentai gilinsis į kino filmų scenarijus, analizuos trumpametražius ir ilgametražius filmus, susipažins su užsienio ir Lietuvos kino istorija, kino kalbos gramatika.

 

Studentai mokysis analizuoti vienas kito darbus, argumentuotai įvardyti konstruktyvią kritiką, lavins analitinius gebėjimus, struktūrinį mąstymą, gebės diskutuoti, kartu ieškoti dramaturginių sprendimų, mokysis dirbti tiek komandoje, tiek individualiai, mokysis disciplinos ir laiko planavimo. 

 

Studijose derinama teorinė ir praktinė dalys. Kartu su specialybės – scenarijaus rašymo amato – dalykais, studentai susipažins ir su teatro bei kino istorija, filosofija, estetika, viešojo kalbėjimo, montažo, vaidybos, režisūros pagrindais ir t. t.

 

Kadangi kino meno studijų programos visų specialybių studentai (dramaturgai, režisieriai, garso režisieriai, prodiuseriai, operatoriai ir kt.) studijuoja paraleliai, nemažai užduočių bus bendros, todėl studijuojant bus galimybė išvysti savo sukurtą scenarijų ir įgyvendintą filmo pavidalu. 

 

Kursai renkami nedideli: dėmesys skiriamas kiekvienam studentui ir jo darbui, stengiantis atpažinti unikalius studijuojančiojo gebėjimus ir juos puoselėti, nukreipti reikiama linkme.

 

Specializacija turi ir teatro kryptį: ją pasirinkę studentai teorinėse ir praktinėse paskaitose gilinsis į rašymą teatrui, pjesių kūrimą, teatro dramaturgijos analizę. 

 

Baigę studijas absolventai gebės dirbti kaip kino ir televizijos scenaristai, teatro dramaturgai, pjesių autoriai, scenarijų konsultantai, redaktoriai ir autoriai. 

 

KAM REKOMENDUOJAMA: smalsiems, mėgstantiems kurti istorijas, mėgstantiems filmus, teatrą, norintiems dirbti kino ar teatro industrijoje.

 

KAM NEPATIKS: nemėgstantiems rašyti.

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI 

bottom of page