top of page

Garso dizainas

Recording Studio

Kino menas / Bakalauras

2024 m. kursą renka Saulius Urbanavičius

 Registracija į konsultacijas

Garso dizaino studijų programoje taip pat dėsto:

 

Vytis Puronas,

Jonas Maksvytis,

Laura Jurgelionytė,

Antanas Kučinskas,

Titas Petrikis,

Lina Semaškaitė

ir kiti. 

Kino garso dizaineris (-ė) atsako už visą kino filmo, televizijos laidos ar serialo garso takelio kūrimo procesą nuo pradžių iki pabaigos. Bendradarbiaudamas su režisieriumi ir kitais filmo komandos nariais, jis vaizdo turinį papildo įvairiais garsais ir muzika. Kino meno garso dizaino studijos skirtos pasirengti šiam sudėtingam ir atsakingam darbui.

 

Studijų metu studentai gilinsis į garso dizainą ir įrašymą, audio technologijas, kino garso estetiką, kino ir meno istoriją, įgis kino kalbos gramatikos, vaizdo montažo pradmenis. Taip pat, atlikdami gausybę praktinių užduočių, mokysis garso dizaino: reikšti kūrybines idėjas, „kurti kino pasaulį“ garsų pagalba.

 

Kiekvieną semestrą garso dizaineriai, glaudžiai bendradarbiaudami su lygiagrečiai studijuojančių kino meno specializacijų studentais, o taip pat individualiai įgyvendins po keletą praktinių darbų. Per ketverius metus teks bendradarbiauti kuriant dokumentinius ir vaidybinius etiudus, nebylaus kino, reklamos darbus, atliekant kitas užduotis. Būsimieji garso dizaineriai mokysis dirbti komandoje, imtis iniciatyvos, planuoti savo laiką, laikytis disciplinos, komunikuoti su kitais komandos nariais, lavinti dramaturginį ir kinematografinį mąstymą, siekti užsibrėžto tikslo, galės klysti ir mokytis iš savo klaidų.

 

Nufilmuotų darbų peržiūrose studentai mokysis analizuoti vienas kito darbus, argumentuotai įvardyti konstruktyvią kritiką, lavins analitinius gebėjimus, struktūrinį mąstymą, gebės diskutuoti, kartu ieškoti sprendimų. Renkami nedideli kursai, todėl kiekvienam studentui ir jo darbui skiriamas ypatingas dėmesys, atpažįstant unikalius studento gebėjimus ir juos puoselėjant bei nukreipiant reikiama linkme.

 

Kadangi tai – universitetinės studijos, be specialybės kompetencijų studentai įgis ir teorinių filosofijos, estetikos, literatūros, dailės ir architektūros, kino ir medijų teorijų žinių.

 

Baigę studijas absolventai gebės dirbti kaip dokumentinio ir vaidybinio kino, televizijos, reklamos ir kitų žanrų garso dizaineriai. 

 

KAM REKOMENDUOJAMA: kūrybingiems, kantriems, besidomintiems garsu, mėgstantiems dirbti komandoje, mėgstantiems kiną, draugaujantiems su technika, komunikabiliems, kruopštiems.  

 

KAM NEPATIKS: tiems, kurie mėgsta dirbti vieni. 

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI 

bottom of page