top of page

Apie mus

LMTA Kino krypties studijos – vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio studijų programa, rengianti vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso dizaino, montažo, dramaturgijos, prodiusavimo ir kino specialistus, išmanančius kino, televizijos ir kitų ekrano menų specifiką, gebančius individualiai ir komandoje sukurti ir realizuoti įvairaus pobūdžio kino projektus, dirbti šalies ir tarptautinėje kino rinkoje.

 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra įkurta 1993 m. kovo 4 d. kino režisieriaus doc. Henriko Šablevičiaus iniciatyva. 

 

Šiuo metu katedroje studijuoja virš 100 įvairių kino specializacijų studentų, dėsto virš 40 Lietuvoje ir pasaulyje pripažintų menininkų, Kino ir TV profesionalų. 

 

LMTA Kino ir TV katedra dalyvauja įvairiose tarptautinėse programose ir projektuose.

Yra FILMEU Europos kino universitetų aljanso narė, CILECT pasaulio aukštųjų kino mokyklų asociacijos narė, Šiaurės ir Baltijos šalių kino mokyklų tinklo NORDFILM įkūrėja ir koordinatorė, bei dalyvavo įgyvendinant BALTIC FILMSKILLS projektą.​

Kino ir TV katedroje vykdomos vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso režisūros, montažo, prodiusavimo, dramaturgijos bei kino studijų programos. Kursai renkami kas dveji metai. Artimiausi stojamieji egzaminai - 2024 metų vasaros pradžioje.

Partneriai / rėmėjai / draugai

LKClogo_LT.jpg
LRT_Logo_2022.svg.png
AVAKA_logo_juodas_4x (1).png
BFCTC_Iogos-04 (2).png
Cinevera.png
LAC_Black_edited.png
MIGHTLIKE_logo.png
moviewheels-logotipas.png
Sounsnap_Black.png
skalvija_logo.JPG
kino lab_TIF.tif
prorent_logo_bw.png
UP records logo_edited_edited.jpg
logoArtboard 2.png
kinostudija_edited_edited.jpg
arc-light-logo.png
Cineskope.png
Editos kastingas.png
MADSTONE.png
logo.png
Soundman.png
RIR.png
TRIPLENODE.png
YBC.png
Vilnius Film Office_juoda.jpg
IMUNIS_black.png
Unit_edited.png
AMII_bw.png
Kameristas_Juoda.png
bottom of page