top of page

Apie mus

LMTA Kino krypties studijos – vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio studijų programa, rengianti vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso dizaino, montažo, dramaturgijos, prodiusavimo ir kino specialistus, išmanančius kino, televizijos ir kitų ekrano menų specifiką, gebančius individualiai ir komandoje sukurti ir realizuoti įvairaus pobūdžio kino projektus, dirbti šalies ir tarptautinėje kino rinkoje.

 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra įkurta 1993 m. kovo 4 d. kino režisieriaus doc. Henriko Šablevičiaus iniciatyva. 

 

Šiuo metu katedroje studijuoja virš 100 įvairių kino specializacijų studentų, dėsto virš 40 Lietuvoje ir pasaulyje pripažintų menininkų, Kino ir TV profesionalų. 

 

LMTA Kino ir TV katedra dalyvauja įvairiose tarptautinėse programose ir projektuose.

Yra FILMEU Europos kino universitetų aljanso narė, CILECT pasaulio aukštųjų kino mokyklų asociacijos narė, Šiaurės ir Baltijos šalių kino mokyklų tinklo NORDFILM įkūrėja ir koordinatorė, bei dalyvavo įgyvendinant BALTIC FILMSKILLS projektą.​

Kino ir TV katedroje vykdomos vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso režisūros, montažo, prodiusavimo, dramaturgijos bei kino studijų programos. Kursai renkami kas dveji metai. Artimiausi stojamieji egzaminai - 2024 metų vasaros pradžioje.

bottom of page