top of page

Vaizdo režisūra

Filming a Scene

Kino menas / Bakalauras

2024 m. kursą renka režisierius Darius Miniotas

 Registracija į konsultacijas

Vaizdo režisūros studijų programoje taip pat dėsto:

 

Audrius Stonys,

Ignas Miškinis,

Giedrė Beinoriūtė,

Janina Lapinskaitė,

Eglė Vertelytė,

Irma Pužauskaitė,

Vytautas Dambrauskas

ir kiti. 

Kino (vaizdo) režisierius (-ė) atsako už visą kino filmo, televizijos laidos, serialo, reklamos ar muzikinio klipo kūrybos procesą nuo pradžių iki pabaigos. Bendradarbiaudami su kitais filmo komandos nariais (prodiuseriu, dramaturgu, kino operatoriumi, garso dizaineriu, dailininku, montuotoju ir kitais), režisieriai originalias idėjas paverčia „judančiais paveikslėliais“. Kino meno vaizdo režisūros studijos skirtos pasirengti šiam sudėtingam ir atsakingam darbui.

 

Studijų metu studentai gilinsis į kino ir meno istoriją, įgis kino kalbos gramatikos, scenarijaus rašymo, garso dizaino, vaidybos, montažo ir kino vadybos, žinių apie autorines teises pradmenis. Taip pat, atlikdami gausybę praktinių užduočių, mokysis vaizdo režisūros: reikšti kūrybinius sumanymus vaizdų, garsų, darbo su aktoriumi, montažo pagalba.

 

Kiekvieną semestrą vaizdo režisieriai, glaudžiai bendradarbiaudami su lygiagrečiai studijuojančių kino meno specializacijų studentais, įgyvendins po keletą praktinių darbų. Per ketverius metus teks sukurti dokumentinių ir vaidybinių etiudų, nebylaus kino, reklamos darbų, muzikinių vaizdo klipų, literatūros kūrinio ekranizacijų, išbandyti daugiakamerinę transliaciją televizijoje, atlikti kitas užduotis. Būsimieji režisieriai mokysis burti komandą, imtis iniciatyvos, planuoti savo laiką, laikytis disciplinos, komunikuoti su kitais komandos nariais, prisijaukinti ir prakalbinti filmo herojų, stebėti aplinką, dirbti su aktoriais, dramaturgais, operatoriais, dailininkais, garso dizaineriais, montuotojais, lavinti dramaturginį ir kinematografinį mąstymą, siekti užsibrėžto tikslo, pagaliau, galės klysti ir mokytis iš savo klaidų.

 

Nufilmuotų darbų peržiūrose studentai mokysis analizuoti vienas kito darbus, argumentuotai įvardyti konstruktyvią kritiką, lavins analitinius gebėjimus, struktūrinį mąstymą, gebės diskutuoti, kartu ieškoti sprendimų. Kursai renkami nedideli, todėl kiekvienam studentui ir jo darbui skiriamas didelis dėmesys, leidžiant atpažinti unikalius studento gebėjimus ir juos puoselėti, nukreipiant reikiama linkme.

 

Kadangi tai – universitetinės studijos, be specialybės kompetencijų studentai įgis ir teorinių filosofijos, estetikos, literatūros, dailės ir architektūros, kino ir medijų teorijų žinių.

 

Baigę studijas absolventai gebės dirbti kaip dokumentinio ir vaidybinio kino, televizijos, reklamos ir kitų žanrų režisieriai. 

 

KAM REKOMENDUOJAMA: kūrybingiems, iniciatyviems, turintiems ką pasakyti pasauliui, mėgstantiems dirbti komandoje, mėgstantiems kiną, meną, norintiems dirbti kino ar televizijos industrijoje.

 

KAM NEPATIKS: tiems, kurie mėgsta dirbti vieni.

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI 

bottom of page