top of page

Montažas

Video Editing Timeline

Kino menas / Bakalauras

2024 m. kursą renka Darius Šilėnas ir Mikas Žukauskas

 Registracija į konsultacijas

Montažo studijų programoje taip pat dėsto:

 

Silvija Vilkaitė,

Danielius Kokanauskis,

Laurynas Bareiša,

Vytautas Dambrauskas,

Armas Rudaitis

ir kiti. 

Pagrindiniai kino ir televizijos montažo specializacijos principai yra ugdomi teorinių paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu. Studentams keliamos užduotys atitinka profesionalaus montažo amato įgūdžių standartus, kurie atliepia šiuolaikinius kino ir televizijos rinkos poreikius ir traktuoja montažą ir kaip kino meno kryptį ir profesiją. Didelis dėmesys skiriamas audiovizualinio istorijos pasakojimo struktūrai: gilinamasi į kiekvieną kino kalbos sudėtinį elementą – dramaturgiją, kinematografiją, kadro kompoziciją, garso dizainą, mizansceną, ritmo ir tempo santykį ir t. t. Kino montažo studijų tikslas – išlavinti įgūdžius, kurių pagalba studentas mokėtų išgryninti audiovizualinių pasakojimų struktūras ir gebėtų išpildyti režisierių vizijas.

 

Profesionalus režisieriaus ir montažo režisieriaus bendradarbiavimo santykis kine yra labai svarbus, todėl studentai visų studijų metu dirba komandose: atlieka užduotis ne tik montuodami medžiagą, bet ir su kolegomis plėtodami konkrečią užduotį nuo idėjos iki kūrinio peržiūros, taip įsisavindami kino kaip komandinio darbo principus.

 

Šalia profesijos amato studentai tobulina asmenines savybes, tokias kaip iniciatyvumas, disciplinuotumas ir socialiniai komunikavimo įgūdžiai, reikalingi bendradarbiaujant su kitais kino projekto procesų dalyviais.

 

Studijų metu studentai dirba su pagrindinėmis pasaulyje naudojamomis kino ir televizijos montažo programomis: AVID Media Composer, Final Cut Pro, Adobe Premiere, Davinci Resolve ir kt. 

Visus ketverius metus studentai ne tik intensyviai dirba bendrų grupinių pratimų metu, bet ir vykdo individualias montažo užduotis. Konsultuojami ir globojami dėstytojų – savo srities profesionalų praktikų, montuoja trumpametražius filmus, reklamas, muzikinius klipus, dokumentinius filmus, įvairius žanrinius audiovizualinius etiudus. Montažo studijų pagrindas – praktinė patirtis, kurią papildo ir praplečia gilinimasis į pasaulines montažo teorijas ir meno krypties mokslus.  

 

Baigę studijas absolventai gebės dirbti tiek Lietuvos, tiek užsienio kino ir televizijos montažo sferoje. Mokės dirbti su visomis pagrindinėmis montažo programomis. Išmanys kino kalbą ir kino teorijas. Gebės vystyti siužetą, rasti ir pasiūlyti siužetinių sprendimų, bendradarbiauti su kitais kūrėjais, savarankiškai montuoti ilgametražius kino projektus, trumpus medijų, televizijos etiudus. Audiovizualinių kūrinių procesuose dalyvaus kaip profesionalūs kino ar televizijos montažo režisieriai.

 

KAM REKOMENDUOJAMA: mėgstantiems daug laiko praleisti prie kompiuterio, kruopštiems, ramiems ir atsakingiems, besidomintiems kinu. Norintiems dirbti kino ar televizijos industrijoje.

 

KAM NEPATIKS: stokojantiems kantrybės.

STOJAMŲJŲ EGZAMINŲ REIKALAVIMAI 

bottom of page